30 Ağustos Zafer Bayramı' nın 96. Yıldönümü ilçemizde büyük çoşku ve gururla kutlandı.
 
        Hükümet Konağı önünde saat 10:30' da Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Kaymakam Sayın Muhammed AKIN, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı Komutanı  Albay Sayın Aytuğ YÖRÜYÜŞ, Belediye Başkanı Sayın Mehmet ORMANKIRAN' ın , anıttaki çelenk sunma töreninin ardından Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.
 
        Tebriklerin kabulünün ardından tören, protokolün tören alanında vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve çeşitli etkinliklerin ardından askeri birliklerin resmi geçit töreni ile  bu alandaki kutlamalar sona erdi.
 
        Törene, Kaymakam Sayın Muhammed AKIN, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı Komutanı Albay Sayın Aytuğ YÖRÜYÜŞ  , Belediye Başkanı Sayın  Mehmet ORMANKIRAN, İlçe Jandarma Komutanı  Sayın Aslan ASLAN, İlçe Emniyet Amir V. Sayın   Enes ÖZGÖLLER, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları Daire Amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.