İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sabah 09.00' da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile  başlayan 23 Nisan etkinlikleri, İlçemiz merkezinde düzenlenen törenle devam etti.
 
          Tören; İlçemiz Kaymakamı Sn. Şenol ÖZTÜRK,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Sn. Mehmet ATLI, Belediye Başkanı Sn. Mehmet ORMANKIRAN, İlçe Jandarma Komutanı Sn. Aslan ASLAN, İlçe Emniyet Amiri V. Ali Can KAYMAK,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Bünyamin YILMAZ,  Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri,  Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla  saat 10:00 ‘da başladı.
 
        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sn. Bünyamin YILMAZ  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında :   " Sevgili Öğrenciler, Sevgili Gençler, Aydınlık Geleceğimizin Aydınlık Yüzleri;  Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli, çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan çıkarmayın.Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bugünü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele arkadaşlarını, ahirete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi.
 
           Program ;Süloğlu İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösterilerle devam etti.
 
          Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK; yaptığı konuşmada çocukları bir arada görmekten mutluluk duyduğunu, bu dost ve kardeşliğin daim olmasını istediğini ifade etti. Törene katılan ekiplere teşekkür etti.
          Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, günün anısına öğrencilerine hediyeler verdi.