15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 2. Yıldönümü olması nedeniyle ilçemiz Meydanında "15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı düzenlendi.
       Anma programı saat 11:00 ‘da anıt ziyareti, şehit mezarlıgı  ziyareti, şehit yakınları ziyareti ve 15 Temmuz konulu resim sergisinin açılısıyla başladı.
     Saat 20:00 ‘da İlçemiz Meydanında;
     Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından  şehitler için okunan Kuran- ı Kerim tilaveti ile devam etti. Kahramanlık şiirlerinin okunduğu 15 Temmuz programında sahne alan öğrenciler sergiledikleri performanslarla  büyük beğeni topladı. Meydana kurulan dev ekranda 15 Temmuz ruhunu yansıtan belgeseller, fotoğraflar ve film gösterileri ile 15 Temmuz gecesi yaşananların izletildiği anlarda ise duygu dolu anlar yaşandı.
 
    Gece geç saatlere kadar meydanlarda olan halk, Saatler 00.13’ü gösterdiğinde salaların okunmasının ardından demokrasi nöbetini tutarak geceyi sonlandırdı. Düzenlenen 15 Temmuz programında gece boyunca tüm katılımcılara ikramlar sunuldu.