Yusuf CANKATAR

Süloğlu Kaymakamı

 

 

     1984 yılında  İstanbul'da dünyaya gelen  Sn. Cankatar aslen Sivas Koyulhisarlı' dır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul' da tamamlayan Sn. Cankatar, Yüksek öğrenimini Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü tamamlayarak 2007 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatına Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Sn. Cankatar, 2012 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 101. Dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak Samsun Valiliği'n de göreve başlamıştır.

 

    Sn. Cankatar sırasıyla Bursa' nın Mudanya ve Samsun' un Vezirköprü ilçesinde Kaymakam Refikliği, Bolu' nun Seben ve Kıbrıscık ilçelerinde teftiş stajını tamamlamıştır.İçişleri Bakanlığı tarafından 2013 - 2014 yılları arasında 1 yıl süreyle İngiltere' nin Liverpool şehrine dil eğitimi için gönderildi.Yurtdışı dönüşünde bir yıl süreyle Sivas' ın Ulaş ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur.

 

    101. Dönem Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayan Sn Kaymakamımız İçişleri Bakanlığı' nın 20.09.2016 tarihli onayı ile ilçe Kaymakamlığımıza atanmıştır.