18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.yıl dönümü dolayısıyla Geçkinli Köyü Şehitliği’nde tören düzenlendi.Törene Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Albay Mehmet ATLI ,Belediye Başkanı Mehmet ORMANKIRAN ,Daire Amirleri ,Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.Saat 11:00’da Kaymakamlık ,Garnizon Komutanlığı,Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayan program Saygı Duruşu,Saygı Atışı  ve İstiklal Marşının  okunması ,günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve ardından şiirlerin okunması ile sona ermiştir.Şehitlikte düzenlenen törenin ardından Geçkinli Köy Kahvehanesinde Şehit yakınları ve halk ile sohbet eden Sayın Kaymakamımız onların her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
 
     19 Mart günü  Cumhuriyet Ortaokulu Çok Amaçlı Toplantı Salonunda anma programı düzenlendi . Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK, günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada; ‘Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103.yıl dönümü. Bildiğiniz gibi üzerinde yaşadığımız coğrafya çok sıkıntılı ve zor bir coğrafya. Dünyanın sürekli gözlerinin üstünde olduğu bir coğrafya. Değerli, kıymetli bir coğrafya. Dolayısı ile baktığımız zaman dünyanın tüm küresel güçleri bizim ülkemiz üzerinde etkinliğini ve varlığını yıllardır, bin yıllardır hissettirmeye çalışıyor. Ama çok şükür bu topraklardaki varlığımızı bin yıllardır kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Bugün Afrin’de aynı senaryoyu görüyoruz. Afrin’de mücadele eden askerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Çanakkale Savaşı’nda var olan ruh çok önemli. 57.Alayın gösterdiği kahramanlık işte bu ruhun göstergesi. Askerlerimiz birkaç dakika sonra öleceğini biliyor. O inançla, o imanla düşmanın üzerine saldırıyor. Ya o büyük kahraman Seyit Onbaşı. 276 kiloluk top mermisini tek başına sırtlayarak mermi yatağına koyup ateşliyor. O inanç, o ruh çok farklı. Anlatılmaz ancak yaşanır. Bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.’’ dedi.
 
        Program ;Çanakkale ve Şehitlerimiz konulu anı şiirlerinin okunması ,Ali Ayağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryonun sunulması ve Mesleki Eğitim Açık Lise Yüz yüze öğrencilerinin sergiledikleri tiyatro oyunu ve Kaymakamımız Şenol ÖZTÜRK’ün  tören sonunda emeği geçenlere teşekkür etmesiyle sona ermiştir.