Cumhuriyetin ilanının 95. yılı kutlamaları Süloğlu Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na 28 Ekim günü çelenklerin sunulması ile başladı. Törene İlçe Kaymakamımız Muhammed AKIN, Garnizon Komutanı Albay Aytuğ YÖRÜYÜŞ ,Belediye Başkanı Mehmet  ORMANKIRAN, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu.
 
Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Süloğlu’nda da büyük bir coşkuyla kutlandı. 29 Ekim günü saat 10:00'da Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulünün ardından  saat 10:30'da Hükümet Binası  önünde tertip edilen törene geçildi.
 
Hükümet Konağı önündeki tören  ; Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.İlçemiz Kaymakamı ,Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının halkı,  öğrencileri ve askeri birlikleri selamlamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Muhammed AKIN  yaptı.
 
Tören Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu  günün anlam ve önemini belirten şiirlerin ve kompozisyonların okunmasının  ardından Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren  öğrencilere ödülleri verildi.
 
Kutlamalar öğrencilerin sunmuş oldukları halk oyunları gösterileri ve askeri araçların tören geçişi ile sona erdi.